Новини
  •      Директорът на НМО Мая Карагьозова с ученици от ПМГ "Акад. Иван Гюзелев" -...още...
  •      През Есенната ваканция над 600 деца от цялата страна се включиха в инициативите...още...
  •         Приключи Първият национален ученически конкурс „Времена и будители”,...още...
  •   Националният музей на образованието и Регионалното управление на образованието –...още...
  •           Идеята за „Музейно училище” събра музеи и галерии от...още...
всички новини

Номинации в Първия национален ученически конкурс

19 Октомври 2017


 

На 30 септември приключи крайният срок за участие в Първия национален ученически конкурс „Времена и будители”, обявен в края на януари тази година от Националния музей на образованието и Регионалното управление на образованието – Габрово.

 Комисия в състав: председател Любка Тинчева (гл. уредник, НМО) и членове - Ангел Шерилов (уредник, НМО), Бояна Пенчева (Връзки с обществеността, НМО), Елена Григорова (старши експерт, РУО), Деян Дойнов (старши експерт, РУО),номинира20 от 145постера и мултимедийни презентации на участници от цялата страна и български училища зад граница.

Номинираните (по азбучен ред на имената на участниците) са:

  

МОДУЛ „ПОСТЕРИ”

 

1.    Атанас Кордов – постер „Константи Величков” (VIII кл.,ПМГ „Константин Величков”, Пазарджик)

2.    Женя Иванова – постер „Иван Кършовски” (VI кл., ОУ „Христо Ботев”, Добрич)

3.    Жоржета Искрева и Мария Илиева – постер “Паметта на моя град”(VI кл.,ОУ „Иван Вазов”, Силистра)

4.    Златина Христова – постер „Найден Геров Хаджиберович” (VIII кл.,ОУ „Найден Геров” – с. Гавраилово,област Сливен)

5.    Ивона Сахлийска, Василена Неделчева и Георги Хаджиев – постер „Димитър и Константин Миладинови” (VI кл., клуб „Пирински стражи”при  ОУ „Братя Миладинови”, Гоце Делчев)

6.    Клуб по родолюбие „Д-р Петър Цончев” - постер „Цанко Дюстабанов” (V-VIII кл., ОУ „Иван Вазов”, Габрово)

7.    Мария Данчева – 5 постера „Учители, историци и техните следовници в Чинтуловата гимназия в Сливен” (VII кл., ППМГ „Добри Чинтулов”, Сливен)

8.    Мустафа Бекир и Хасан Дишлиев – постери „Станка и Никола Икономови”, „Достойни наследници” и „Днес в Разград” (V кл., РЦПППО – Разград)

9.    Петър Трифонов - 4 постера „Св. Климент Охридски” (Vкл., СУ „Св. Климент Охридски”, Добрич)

10.  Христо Киров – постер „Хаджи Димитър” (VII кл., ОУ „Найден Геров”, с. Гавраилово, Сливен)

 

МОДУЛ „МУЛТИМЕДИЙНА ПРЕЗЕНТАЦИЯ”

 

1.      Анна Славева – презентация „Пробуждане в съвременната реалност” (X кл., Клуб „ИТ Академия” – Кюстендил)

2.      Антония Трифонова – презентация „Български народни будители” (X кл., СУ „Антим I” – Златоград)

3.      Йоана Коева - презентация„Д-р Никола Василиади” (X кл., ПТГ „Д-р Никола Василиади” – Габрово)

4.      Мирела Радева- презентация „Ние, достойните наследници” (Xкл., СУ „Георги Измирлиев” – Горна Оряховица)

5.      Михаела Векова – презентация „Д-р Петър Цончев” (XI кл., Национална Априловска гимназия - Габрово)

6.      Мила Делчева - презентация „Асен Йорданов” (XI кл., Национална финансово-стопанска гимназия – София)   

7.      Оля Божекова и Мария Андреева- презентация „Захари Стоянов” (IX кл., ПГПЗЕ „Захари Стоянов” - Сливен)

8.      Петър Василев – презентация „Панагюрска памет”(IX кл., Клуб “Репортер” към Обединен детски комплекс, Панагюрище)

9.      Таня Тодорова, Ярослав Василев и Николета Стоянова – презентация „В пантеона на безсмъртието” (X-XI кл., ПГ по туризъм „Д-р Васил Берон” – Велико Търново)

10.  Фредерика Михайлова- презентация„Творецът и общественикът П. Р. Славейков” (IX кл., СУ „Христо Смирненски”– Стара Загора)

 

Номинираните постери ще бъдат показани в Арт коридора на Националния музей на образованието, а номинираните мултимедийни презентации – в кинопанорама.

Наградите в двата модула ще бъдат връчени тържествено на 30 октомври, понеделник, 2017 г. от 12 часа в Актова зала, Национална Априловска гимназия - Габрово


Назад



Адрес:
Габрово 5300
ул. "Априловска"15, П.К.62

www.nmogabrovo.com
email:
nmo@abv.bg - администрация
nmopr@abv.bg - екскурзоводи
nmo.nief@abv.bg - уредници

Телефони:
066 / 800 770 -Директор
066 / 800 440 -Уредници
066 / 806 461 -Екскурзоводи

Работно време:
лятно - 08:00 - 18:00
събота - 08:30 - 16:30
неделя със заявка

зимно - 08:00 - 17:00
събота и неделя със заявка



Експонат на месеца

Детинска мъдрост



Save Save Save Save